Samsung 990 SSD Pro

Zapowiedziano Samsung 990 PRO SSD (1-4 TB).

Wraz z dyskiem SSD Samsung 990 PRO firma Samsung ogłosiła wydajny i energooszczędny dysk SSD NVMe oparty na PCIe 4.0, który zapewnia wysokie prędkości. Dysk SSD 990 PRO jest zoptymalizowany pod kątem wymagających graficznie gier i prac, takich jak renderowanie 3D, edycja wideo 4K lub analiza danych.

Samsung 990 SSD Pro

Najszybsze prędkości do gier i pracy

Nowy dysk SSD Samsunga jest wyposażony w najnowszy V-NAND i własny kontroler. Seria 990 PRO osiąga najwyższą możliwą prędkość dzięki interfejsowi PCIe 4.0. Ponadto dysk SSD oferuje prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego odpowiednio do 7450 megabajtów na sekundę (MB/s) i 6900 MB/s, a prędkości odczytu i zapisu losowego wynoszą do 1400K i 1550K IOPS. Dzięki do 55% zwiększonej wydajności losowej, 990 PRO nadaje się do intensywnego grania oraz kreatywnych i produktywnych zadań.

Wysokowydajne dyski SSD NVMe w pełni wykorzystują najnowszą technologię konsoli i gier. 990 PRO jest wyposażony w NVMe i zapewnia jeszcze bardziej wciągające wrażenia w grach dzięki krótszym czasom ładowania na komputerach PC i konsolach.

Oszczędzaj energię i zapobiegaj przegrzaniu

Nowo opracowany kontroler firmy Samsung opiera się na architekturze energooszczędnej. Poprawia efektywność energetyczną SSD nawet o 50% w porównaniu z 980 PRO3. 990 PRO ma niklowaną płytkę na sterowniku i etykietę rozpraszacza ciepła na dysku, co zapewnia niezawodne zarządzanie ciepłem. Technologia Dynamic Thermal Guard firmy Samsung utrzymuje dysk w optymalnej temperaturze przez cały czas.

Dostępność i ceny SSD Samsung 990 PRO

Dysk SSD będzie dostępny w Austrii od 4 października 2022 r. w cenie 179 EUR (RRP) za model 1 TB i 329 EUR (RRP) za model 2 TB. Wersja o pojemności 4 TB będzie dostępna w przyszłym roku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *