W poniedziałek rozpoczyna się siedem referendów

W poniedziałek rozpoczyna się siedem referendów

W poniedziałek (19 września) rozpoczyna się tydzień rejestracji na siedem referendów. Dwa z nich są skierowane przeciwko środkom pandemii korony, inny dotyczy walki z rasizmem. Jedna z inicjatyw opowiada się za zniesieniem stawek za transmisję, inna opowiada się za zwiększeniem praw dzieci. Możesz również podpisać się za „prawem do mieszkania” i „nieograniczoną wypłatą gotówki”.

Żądanie „Zniesienia środków COVID” było: Robert Marshall zainicjowany, który jest zatytułowany „Reparations for COVID 19 Measures” przez ginekologa sceptycznie nastawionego do szczepień Christian Fiala. Poprawa sytuacji osób kolorowych wynika z Noomi Anyanwu zainicjowane pragnienie “Czarne Głosy”.

Opłata za Ö1 „prawomocny”

Inicjatywa „PRAWO DO MIESZKANIA” wzywa do wsparcia państwa w finansowaniu mieszkalnictwa. Wniosek „Zniesienie opłaty GIS” chce znieść opłatę za nadawanie, określając „opłatę ściśle celową na finansowanie Ö1” jako „uzasadnioną”.

Petycja w sprawie praw dziecka wzywa między innymi do nadania konstytucyjnego statusu całej Konwencji ONZ o prawach dziecka. Ponadto należy zakazać importu produktów angażujących pracę dzieci w procesie produkcyjnym lub w łańcuchu dostaw oraz wprowadzić państwową gwarancję na utrzymanie.

gotówka w konstytucji

Gotówka jest problemem dla inicjatorów wniosku “ZA NIEOGRANICZONE WPŁATY GOTÓWKĄ”. Zgodnie z treścią referendum banknoty i monety muszą być „w pełni chronione jako środek płatniczy i forma bogactwa, bez górnych limitów”, co wymaga umieszczenia gotówki w konstytucji.

Wszystkie zgłoszenia można podpisać w tygodniu rejestracji od 19 do 26 września. Można to zrobić (osobiście) bezpośrednio przed każdą gminą lub w Wiedniu w urzędach okręgowych (niezależnie od miejsca zamieszkania) w godzinach otwarcia. Alternatywnie referendum można również podpisać online za pomocą podpisu z telefonu komórkowego lub karty obywatela.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *