Umowa ramowa o współpracy zdrowotnej między Kijowem a Wiedniem

Umowa ramowa o współpracy zdrowotnej między Kijowem a Wiedniem

Kocher: „Żeby tysiące ludzi nie musiało marznąć zimą”

„Ukraina od ponad sześciu miesięcy jest wystawiona na rosyjską agresję. Jako kraj neutralny pomagamy Ukrainie gospodarczo i cywilnie. Dzięki podpisanym umowom ramowym firmy austriackie mogą wspierać Ukrainę w odbudowie i pomocy humanitarnej Wielkie podziękowania dla Caritas i licznych darczyńców Sąsiedzi w Potrzebie Ta pomoc finansowa pomoże tysiącom ludzi nie musieć marznąć zimą” – powiedział Kocher.

Oprócz Swyrydenko Kocher spotka się również z ukraińskim ministrem zdrowia Wiktorem Liaschko, ministrem rozwoju społecznego i terytorialnego Oleksiyem Tschernyschowem oraz burmistrzem Kijowa Vitali Klitschko podczas wspólnej podróży służbowej z sekretarzem generalnym Caritas ds. programów międzynarodowych Andreasem przystojnym.

“4 września rządy Ukrainy i Austrii podpisały umowę ramową o współpracy gospodarczej w zakresie rozwoju projektów. Dziękujemy naszym austriackim partnerom za chęć aktywnego uczestnictwa w odbudowie Ukrainy i inwestowania w jej rozwój. Dokument jest kolejnym ważnym krokiem w pogłębianiu partnerstwa i współpracy między naszymi krajami” – napisała Svyrydenko, podała ukraińska agencja informacyjna. UKinformuj na Facebooku.

Ministerstwo Gospodarki zaprzeczyło, jakoby Austria podjęła inicjatywę przejęcia patronatu nad Zaporożem, jak twierdził ukraiński minister gospodarki. „Ta informacja jest nieprawidłowa”, brzmi w audycji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *