Sprawa Reichelta: były pracownik „Bild” pozywa Springera w USA

Sprawa Reichelta: były pracownik „Bild” pozywa Springera w USA

Sprawa dla Ex-BStarsiRedaktor naczelny Julian Reichelt staje w obliczu konsekwencji prawnych dla grupy medialnej Axel Springer w USA. Według strony internetowej sądu były pracownik tabloidu Bild złożył w sierpniu pozew cywilny przeciwko firmie w sądzie w Los Angeles. Jest też termin rozprawy w grudniu.

Najpierw miał magazyn medialny głoska bezdźwięczna i potem rok wspomniano. Opłaty obejmują molestowanie seksualne. Rzecznik Axel Springer powiedział we wtorek, gdy zapytano go: „Rozpatrujemy pozew i skomentujemy go w odpowiednim czasie”.

Spotkanie z Kurtz

Pozew jest przeciwko Axel Springer Services Inc. z siedzibą w USA, a także przeciwko Bild GmbH i maksymalnie 25 innym osobom prawnym lub fizycznym głoska bezdźwięczna. Portal branżowy jest cytowany w dokumentach sądowych.

132-stronicowy pozew, który zawiera w sumie jedenaście zarzutów, rozbrzmiewa głoska bezdźwięczna raportował także były kanclerz Sebastian Kurz. byłyBild-Pracownik podobno spotkał Kurza w 2018 roku na festiwalu w Salzburgu, jak mówi. Reichelt podał mu swój osobisty numer telefonu. Zapytany o powód przeniesienia, Reichelt stwierdził: „Tylko dla zabawy”.

skargi na nadużycie władzy

Z BildRedaktor naczelny musiał odejść w październiku 2021 r. w związku z zarzutami o nadużycie władzy w związku z dobrowolnymi stosunkami z pracownikami. Wiosną 2021 roku Springer wszczął postępowanie wewnętrzne przeciwko Reicheltowi w celu zbadania zarzutów i postanowił dać mu drugą szansę.

Raport dla mediów New York Times podjął sprawę ponownie w październiku 2021 r., w tym samym czasie, gdy prowadzone było śledztwo prasowe zespołu śledczego z grupy medialnej Ippen. Springer następnie nakreślił linię i zwolnił Reichelta z jego obowiązków. Sam dziennikarz mówił później o „kampanii oszczerstw” przeciwko niemu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *