Skandal ARD: dyrektor RBB zwolniony bez ostrzeżenia usprawiedliwia się

Skandal ARD: dyrektor RBB zwolniony bez ostrzeżenia usprawiedliwia się

Reżyserka Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB), Patricia Schlesinger, która została zwolniona bez ostrzeżenia, skomentowała kontrowersyjną praktykę spożywania posiłków w jej prywatnym mieszkaniu na koszt stacji. W wywiadzie dla tygodnika Die Zeit 61-latek powiedział: „Zorganizowałem wszystko zgodnie z moją najlepszą wiedzą”. Schlesinger został skrytykowany za zarzuty o kumoterstwo i nepotyzm. Dotyczy to również omawianych obiadów, które według doniesień mediów były rzekomo nieprawidłowo rozliczane. Schlesinger zaprzeczył zarzutom zamglenia. Trwa śledztwo niezależnej kancelarii prawnej.

„Przejścia przepływu”

Odnosząc się do wyboru gości i tematów kolacji, powiedział: „Przy stole siedziały osoby ze świata polityki, biznesu, kultury, z agencji i władz, więc rozmawialiśmy o polityce, biznesie, kulturze oraz publicznym radiu i telewizji. Co jest dobre, a co złe? Takie rozmowy mają płynne przejścia”.

Brak mieszkania w domu

Po ujawnieniu zarzutów przeciwko Schlesingerowi, szefowa policji w Berlinie Barbara Słowik zabrała głos. Została więc zaproszona na taki obiad. Słowik podkreśliła, że ​​miała wrażenie, że to prywatny obiad. Nie wiedział, że mają być one obciążane kosztami stacji, Schlesinger zapytany o wrażenia Słowika powiedział: „Wszyscy goście otrzymali to samo zaproszenie. Nie mówił nic o wieczorze z przyjaciółmi, nie mówiąc już o gospodarstwie domowym, na pewno o tym nie wspomniał. W ten sposób połączono ciekawe, wieloaspektowe osobowości”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *