RealPower PB-10000 Solar Short Test: Z mocą słońca?

RealPower PB-10000 Solar Short Test: Z mocą słońca?

W dobie globalnego kryzysu energetycznego nie tylko praktykanci zastanawiają się, jak poradzić sobie z ewentualną przerwą w dostawie prądu czy innymi problemami energetycznymi – ewentualnym pomocnikiem są tutaj powerbanki ze zintegrowanymi panelami słonecznymi. Możesz dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest to opcja w przypadku nieuniknionej przerwy w zasilaniu w moim RealPower PB-10000 Solar Kurztest.

Pierwsze wrażenie

Power bank firmy Ultron jest kompaktowy i wytrzymały, ale nie za ciężki. Na przykład, jeśli przyczepisz go do pętli plecaka turystycznego, nie będzie ważył zbyt dużo. Prawie nie zauważysz, że masz na pokładzie dodatkowe urządzenie. W górnej części znajduje się panel słoneczny i wskaźnik naładowania. Na spodzie znajduje się powierzchnia do ładowania bezstykowego (10W) oraz lampka LED, która może być zasilana prądem z power banku. z boku znajduje się przycisk zasilania, a złącza są na główce powerbanku (wejście: micro-USB i USB-C // wyjście: USB i USB-C).

Wyposażony w Qi i diody LED.

Test praktyczny

Dla mnie najbardziej ekscytującą cechą power banku był zintegrowany panel słoneczny. Ponieważ widzę przyszłość w odnawialnych źródłach energii, chciałem wiedzieć, jak dobrze sprawdzi się power bank ze zintegrowanym panelem słonecznym. Jest reklamowany jako idealny towarzysz dla poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu, takich jak wczasowicze lub wędrowcy. Pierwsza niespodzianka: power bank nie jest całkowicie pusty. Możesz więc śmiało naładować co najmniej jeden smartfon (w zależności od posiadanego urządzenia) – nawet z właśnie zakupionym powerbankiem. Jeśli chodzi o ładowanie powerbanku, to bałem się wystawiania powerbanka na gorące słońce (jak to często bywa z plecakiem turystycznym), ale nawet kilka dni bezpośredniego nasłonecznienia nie pozostawiło żadnych uszkodzeń ani śladów. Dotyczy to również ładowności. Z małym panelem słonecznym (0,8 W) nie mogłem naładować jednej z czterech listew ładujących nawet po dniu nasłonecznienia i idealnym kącie padania, natomiast ładowanie przez micro-USB i USB-Ca działa bardzo dobrze (czas ładowania wg. do tego jest szósta godzina dla producenta).

RealPower PB-10000 Solar

Własny obraz: Copyright BeyondPixels.at

RealPower PB-10000 Solar Krótkie zakończenie testu

Nowy power bank Ultron imponuje jakością, którą firma zbudowała już w sektorze powerbanków w przeszłości. Power bank ma wszystko, czego można sobie życzyć: różne opcje ładowania, pierwsze „naładowanie do połowy”, wysokiej jakości konstrukcję i małe sztuczki, takie jak pętla do zawieszania i przestrzeń ładunkowa. Nowe sztuczki, takie jak latarka LED i panel słoneczny, są fajne, ale bardziej na pokaz niż praktyczne. Niestety! Rozumiem, że taka podstawka ładująca nie jest kompatybilna z płytką 100W (taką jak od Kotwica 625) jest porównywalna, ale też nie jest reklamowana jako idealny towarzysz dla entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Bo pojemność ładowania to po prostu za mało. Mimo to powerbank jest solidny z istniejącym zestawem funkcji i ceną około 40 euro (na dzień 31 sierpnia 2022 nawet 35 euro w MediaMarkt), ale brakuje mu kilku procentów, aby uzyskać jednoznaczną rekomendację zakupu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *