Po śmierci królowej: te tytuły zmieniają się wraz z Royals

Po śmierci królowej: te tytuły zmieniają się wraz z Royals

Śmierć brytyjskiej królowej Elżbiety II to znaczące wydarzenie. Znajduje to również odzwierciedlenie w imionach i tytułach królewskich.

  • Karol III, król Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
    Najstarszy syn królowej, który przez dziesięciolecia był następcą tronu, jest teraz królem Karolem III. Jego oświadczenie o śmierci matki zostało podpisane „Jego Królewska Mość”. Ostatni raz król Karol w Anglii był w XVII wieku.
  • Księżna Camilla, Królowa Małżonka
    Żona Karola, Camilla, nosi teraz tytuł „Królowej Małżonce”. Elżbieta II zaaranżowała to w tym roku. To jest jej „szczere życzenie”, ogłosiła Elżbieta II 6 lutego, na dzień przed jej 70. rocznicą. Wcześniej oczekiwano, że w przeciwieństwie do swoich poprzedników, druga żona Karola będzie nazywana tylko „księciem małżonkiem”.
  • Thronfolger William, książę Walii
    Najstarszy syn Karola, książę William, zostaje dziedzicem po śmierci królowej. Tytuły 40-latka i jego żony Kate zostały odnowione: zamiast księcia i księżnej Cambridge są teraz księciem i księżną Kornwalii i Cambridge. Ponadto William przejmie poprzedni tytuł Karola „Księcia Walii”, jak ogłosił nowy monarcha w swoim dziewiczym przemówieniu w piątek.

Karol Wielki, jako król, jest teraz zasadniczo odpowiedzialny za nadawanie tytułów. Tabloid The Sun poinformował, że Karol nie ma zamiaru uczynić swojego najmłodszego brata Edwarda księciem Edynburga, mimo że było to życzeniem jego ojca, księcia Filipa, który zmarł w kwietniu 2021 roku.

Dzieci Williama, dziewięcioletni książę Jerzy, siedmioletnia księżniczka Charlotte i czteroletni książę Louis, są od drugiego do czwartego w kolejce do tronu. Za nimi stoi młodszy brat Williama, książę Harry, chociaż opuścił pierwszy rząd ze swoją żoną Meghan i mieszka z nią w Kalifornii. Ich dwoje dzieci, trzyletni Archie Mountbatten-Windsor i jedna Lilibet Mountbatten-Windsor, są następne w kolejce do tronu.

Tylko wtedy, gdyby William i Harry oraz ich potomkowie nie kwalifikowali się do dziedziczenia tronu, młodszy brat Karola, książę Andrzej, jego córki i wnuki, następnie brat Karola i Andrzeja, książę Edward i jego potomkowie, a następnie córka królowej, księżniczka Anna. jej potomkowie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *