Po śmierci królowej: co się dzieje teraz i kiedy + globalny smutek

Po śmierci królowej: co się dzieje teraz i kiedy + globalny smutek

 • Dzisiaj, godzina 08:40

  Autor „Korony” spodziewa się teraz przerwy w filmowaniu

  Po śmierci królowej Elżbiety II zdjęcia do szóstego sezonu serialu Netflix „Korona” zostały przerwane. „Spodziewam się, że przestaniemy też strzelać z szacunku” – zacytował magazyn Termin ostateczny Scenarzysta Peter Morgan (59). W swoim krótkim oświadczeniu Brytyjczyk określił serię jako „list miłosny do królowej”. W tej chwili nie ma nic do dodania, „tylko milczenie i szacunek”.

  Od 2016 roku Netflix zagląda za kulisy Pałacu Buckingham dzięki swojej nagradzanej serii. Pierwsze dwa sezony są kroniką wczesnych lat królowej między rodzinnymi skandalami a politycznymi kryzysami. Oczekuje się, że nadchodzący piąty sezon rozpocznie się w listopadzie 2022 roku i będzie miał miejsce na początku lat 90., gdy relacje między księciem Karolem i Lady Dianą dalej się pogarszały.

 • Dzisiaj o 8:36

  Następca tronu od 1952 roku

  Karol II: najstarszy syn przyszłej królowej Elżbiety II i księcia Filipa urodził się w Londynie w 1948 roku.

  Jego życie w datach:

 • Dzisiaj o 8:36

  Kwiaty do Pałacu Buckingham

  Żałobnicy od wczoraj składają kwiaty przed Pałacem Buckingham.

  © Zdjęcie: REUTERS/Toby Melville

 • Dzisiaj, 07:58 godzina

  Hillary Clinton pewnej nocy w Pałacu Buckingham

  Hillary Clinton i jej córka Chelsea dzielą się swoimi wspomnieniami o królowej.

 • Dzisiaj, 07:51 godzina

  Dzwoniąc dzwonami i salutami z broni

  W Wielkiej Brytanii planowane są dziś liczne oficjalne żałoby. W katedrze św. Pawła i opactwie Westminster w Londynie oraz w zamku Windsor, około 40 mil na zachód od Londynu, gdzie ostatnio mieszkała królowa, dzwony powinny rozbrzmiewać w południe. W Hyde Parku nastąpi wtedy wystrzał armatni.

  W Parlamencie zmarłą królową upamiętnia się zarówno w izbie niższej, jak i wyższej.

  Poprzedni następca tronu i nowy król Karol III. i jego żona Camilla planują podróż do Londynu z zamku Balmoral w Szkocji, gdzie zmarła królowa. Po południu król ma spotkanie z premier Liz Truss. Przemówienie króla Karola do narodu zaplanowano na wczesny wieczór, po którym odbędzie się nabożeństwo żałobne w katedrze św. Pawła.

 • Dzisiaj, 07:12 godzina

  Po śmierci królowej: co się teraz dzieje i kiedy?

  W najbliższych dniach w Londynie spodziewane są setki tysięcy żałobników.

  Pogrzeb państwowy odbędzie się za dziesięć dni.

 • Dzisiaj o 6:11

  Po śmierci: Wieża Eiffla ciemna, Empire State Building srebrny

  Po śmierci królowej Elżbiety II wiele znanych budowli chce oddać jej hołd. Operatorzy Wieży Eiffla zapowiedzieli m.in., że o północy zgasną światła słynnego paryskiego budynku. Światła na diabelskim młynie London Eye w stolicy Wielkiej Brytanii również gasły o zachodzie słońca. Według operatora nowojorski Empire State Building powinien „błyszczeć fioletem i srebrem” w hołdzie królowej.

  Tymczasem w ciemny i deszczowy wieczór w Londynie około 50 czarnych taksówek stało na bulwarze „The Mall” w Pałacu Buckingham, aby oddać hołd królowej. „Teraz wiemy, że odeszła królowa, jedyna kobieta, jaką kiedykolwiek znaliśmy, nasza stała w naszym życiu, i okazujemy nasz szacunek” – powiedział wraz z kolegą agencji prasowej PA, długoletni taksówkarz Michael Ackerman. Dodał, że przyjechałoby znacznie więcej taksówkarzy, gdyby droga nie była zamknięta.

 • Dzisiaj 06:10

  Sarah Ferguson: „Droga teściowa”

  Była synowa Elżbiety, Sarah Ferguson, okrzyknęła ją „najwspanialszą teściową i przyjaciółką”. „Zawsze będę wdzięczny za hojność, którą okazała mi, pozostając blisko mnie podczas mojego rozwodu” – napisał Ferguson na Twitterze.

  Wiadomość o śmierci królowej złamała jej serce, napisał Ferguson. „Pozostawia niezwykłą spuściznę: najbardziej fantastyczny przykład obowiązku, poświęcenia i hartu ducha oraz stałą, stabilizującą obecność jako nasza głowa państwa przez ponad 70 lat”.

  Ferguson był żonaty z księciem Andrzejem, synem królowej, w latach 1986-1996 i mieli córki Beatrice i Eugenie.

 • Dzisiaj, 06:08 rano

  NFL honoruje królową chwilą odpoczynku przed rozpoczęciem sezonu

  NFL upamiętnia zmarłą brytyjską królową Elżbietę II przed rozpoczęciem sezonu. Przed meczem piłki nożnej pomiędzy zwycięzcami Super Bowl Los Angeles Rams i Buffalo Bills w Los Angeles w czwartek wieczorem (czasu lokalnego) spiker stadionowy wezwał na chwilę ciszy i złożył hołd królowej, której przesłanie „jedności i pokoju zainspirowani ludzie.” na całym świecie”.

  Po pokazaniu zdjęcia i szczegółów z życia królowej ogromna ściana wideo na stadionie SoFi pociemniała.

 • Dzisiaj, 06:08 rano

  Australia wprowadzi monety portretowe króla Karola w 2023 r

  Od 2023 r. w Australii będą emitowane monety z twarzą króla Karola III. są zapoznani. To informuje australijski Opiekun powołując się na informacje z Ministerstwa Finansów. Portret do wykorzystania został wybrany przez Mennicę Brytyjską, Mennicę Królewską.

  Monety australijskie z twarzą zmarłej królowej Elżbiety II będą tymczasowo produkowane i pozostaną ważne do 2023 r. Monarcha nosi monety australijskie od 1966 r. Jej portret znajduje się również na australijskim pięciodolarówce.

 • 09.08.2022, 23:13

  Legenda piłki nożnej Pelé przesyła kondolencje

  Królowa osobiście widziała jednego z największych piłkarzy wszechczasów na stadionie Maracana w 1968 roku, jak wspomina Brazylijczyk.

 • 09.08.2022, 23:09

  Król melodii…

  … mówi. I jeszcze raz świętuje królową.

 • 09.08.2022, 22:08

  Oświadczenie Prezydenta Federalnego

  Alexander Van der Bellen w przemówieniu wideo: „Ciężko sobie wyobrazić świat bez królowej”.

 • 09.08.2022, 22:03

  Żałoba i upamiętnienie w Austrii

  Nie tylko oficjalna Austria była oszołomiona śmiercią monarchy. Wiele pubów i miejsc publicznych zostało również oznaczonych przez królową. Oto raport.

 • 09.08.2022, 21:47

  Świetne sceny w Londynie

  Taksówkarze w stolicy ustawiają się w swoich czarnych taksówkach, by uczcić pamięć królowej.

 • 09.08.2022, 21:19

  Minuta żałoby na Old Trafford

  W brytyjskim świecie sportu istnieje również żałoba. W nocy przed meczem Ligi Europy Manchesteru United z Realem Sociedad była minuta ciszy. Na wielkich mistrzostwach BMW PGA Championship w Anglii zrezygnowano z pierwszej rundy golfa.

 • 09.08.2022, 21:15

  Żałoba przed Pałacem Buckingham: KURIER na miejscu

  Korespondent KURIER Georg Szalai jest na miejscu. „Boże chroń królową” – śpiewają zrozpaczeni Brytyjczycy przed Pałacem Buckingham.

 • 09.08.2022, 21:15

  Pierwsza odpowiedź Białego Domu

  Kondolencje dla Joe i Jill Biden.

 • 09.08.2022, 21:04

  „Przyjaciel Francji”

  Prezydent Francji Emmanuel Macron przypomniał potężne wrażenie, jakie wywarła nieżyjąca już królowa.

 • 09.08.2022, 21:02

  Elton John: „Życie z królową”

  Grał na pianinie na pogrzebie jej synowej, ale to nie jedyny powód, dla którego królowa była „dużą częścią” jego życia, powiedział muzyk Elton John.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *