Pakiet pomocy niemieckiej ma łączną wartość 65 miliardów euro

Pakiet pomocy niemieckiej ma łączną wartość 65 miliardów euro

Na posiedzeniu gabinetu w środku tygodnia Scholz ogłosił pakiet pomocy, który był „tak dostosowany, jak to możliwe, tak skuteczny, jak to możliwe, tak ukierunkowany, jak to tylko możliwe”. sekretarz sejmowy frakcji SPD, Katja Mastpowiedział w sobotę w Deutschlandfunk: “Wiemy, że nie możemy zostawić ludzi samych z inflacją i rosnącymi cenami energii”.

Płatność jednorazowa i ulgi podatkowe

W przypadku pakietu pomocowego omówiono konkretną pomoc dla emerytów i studentów, ulgi podatkowe i program uzupełniający biletu na transport regionalny w wysokości 9 euro. Dotychczas SPD, Zieloni i FDP zajmowały częściowo odmienne stanowiska. Podczas egzaminu w Mesebergu pod Berlinem Scholz powiedział: „Pracujemy nad dużym budynkiem, a architektura tego budynku zależy od wszystkich poszczególnych części, co tylko razem daje dobrą konstrukcję”.

Z punktu widzenia przewodniczącego SPD Lars Klingbeil potrzebna jest bardziej precyzyjna pomoc niż wcześniej. „Musimy pomóc tym, którzy naprawdę są w potrzebie egzystencjalnej”, powiedział Süddeutsche Zeitung (sobota).

Oznacza to również, że osoby o wysokich zarobkach ponoszą straty, „ale sobie z tym poradzą”. To, że emeryci nie zostali uwzględnieni w ryczałcie energetycznym w wysokości 300 euro, było „błędem”. “Trzeba to teraz poprawić.”

300 euro ryczałtowa opłata za energię

Do tej pory dopłata do ceny energii elektrycznej w celu promowania energii odnawialnej (dopłata EEG) została już zniesiona, istnieje ryczałt za energię w wysokości 300 euro dla wszystkich pracowników i jednorazowe świadczenie w wysokości od 100 do 200 euro dla wszystkich bezrobotnych, zasiłek na dziecko została zwiększona raz o 100 euro na dziecko, trzy Cena paliwa była podtrzymywana przez miesiące do sierpnia, a w czerwcu, lipcu i sierpniu istniał bilet na lokalny transport publiczny o wartości 9 euro.

akcje protestacyjne

Według własnych oświadczeń, związki zawodowe, lewica i AfD mogą chcieć wezwać niezadowolonych ludzi do protestu jesienią. Prezes IG Metall, Jörg Hofmann, powiedział niemieckiej agencji prasowej: „Pytanie to nic innego jak to, czy możliwe będzie skuteczne i zrozumiałe zmniejszenie obciążenia obywateli, czy też rosnąca niepewność doprowadzi do załamania się zabezpieczenia społecznego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *