Oto laureaci branży ROMY 2022

Oto laureaci branży ROMY 2022

© APA/FREIBEUTERFILM_ROHFILM/NIEZNANE

W tym „Wielka Wolność”, „Konferencja w Wannsee” i seria „Ibiza”,

fon Georg Leyrer

Tegoroczna prezentacja branżowa ROMY (16 września, Gartenbaukino), która honoruje osoby stojące za kamerą w lokalnej pracy filmowej i telewizyjnej, będzie miała swoją premierę: Po raz pierwszy odbędą się dwa ROMY za najlepszą produkcję.

Zwycięzców wybiera Akademia ROMY, czyli dotychczasowi zwycięzcy. w ciągu ponad trzech dekad nagrody filmowej i telewizyjnej było to kilkaset. I mimo rekordu głosowania oddano dokładnie taką samą liczbę głosów na dwie produkcje: filmy Klammer – W pogoni za linią (Film Epo) i Dużo wolności (buccaneer/surowy film), które w związku z tym są nagradzane jako najlepsza produkcja.

© Bild: ORF/Samsara/Christoph Thanhoffer

Trzy ROMY

Dużo wolnościZgłoszenie Austrii do Oscarów i wielkiego zwycięzcy Austriackiej Nagrody Filmowej, może liczyć na jeszcze dwa ważne ROMY, te za najlepsze zdjęcia i najlepszy scenariusz.

Wśród wielkich zwycięzców jest także film telewizyjny Konferencja w Wannsee z Philippem Hochmairem: Opresyjna kameralna sztuka opowiadająca o doniosłym spotkaniu wysoko postawionych narodowych socjalistów, za którą Hochmair otrzymał nagrodę dla najpopularniejszego aktora na gali w kwietniu, otrzymuje ROMY za najlepszy film/strumień i najlepszy scenariusz/strumień telewizyjny.

Ponadto Afera na Ibizie otrzymuje dwa ROMY (Najlepszy serial i Najlepszy montaż telewizyjny/strumieniowy).

© Bild: © Sky Deutschland/W&B Television/epo film/Petro Domenigg

Najlepszy dokument telewizyjny kręci się wokół tego samego tematu Wideo na Ibizie: reportażowy thriller.(oba wyprodukowane przez Sky)

Nagrody dla najlepszego reżysera trafiają do ubiegłorocznego zwycięzcy Maria Schrader (za film „Jestem twoim człowiekiem”) i Góra nadziei (za serial „Siła zniewagi”).

© Zdjęcie: EPA/ANDREAS RENTZ / BASEN

Obie kategorie aparatów mogły podejmować własne decyzje Thomas W. Kiennast: Otrzymuje ROMY za najlepszy obraz („Schachnovelle”) i telewizję („Im Netz der Camorra”).

Uznany za najlepszy film dokumentalny Marko Feingold – Żydowskie życie wybrany, najlepszy montaż filmu idzie do Oliver Neumann dla „Hinterland”, a najlepszy wynik idzie do Fritz Ostermayer i Herwig Zaernig dla Rimini.

Nagrody

Branżowe ROMY to hołd dla ludzi, bez których nie byłoby filmu – ani aktorów, ani ulubieńców publiczności. Bo bez reżyserii, scenariusza, kamery, montażu czy producentów, którzy robią filmy, seriale, dokumenty itp., gwiazdy nie mają sceny. Raz w roku branżowe ROMY rzucają światło na wielu profesjonalistów, którzy są mocno zaangażowani w produkcje telewizyjne i filmowe. Wszyscy dotychczasowi laureaci nagród mogą głosować na nominacje jury ROMY.

Tutaj również, podobnie jak na publicznej ROMY, przyznawana jest platynowa Nagroda za Całokształt Twórczości. To zaczyna się w tym roku Herbert Kloiber.

Najlepsza aktualizacja zawsze i wszędzie

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści cyfrowych od KURIER: dodatkowe treści, e-papiery, czasopisma online i nie tylko. Wypróbuj teraz cyfrową subskrypcję KURIER.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *