Oskarżenie o przekupstwo: uniewinnienie HC Strache

Oskarżenie o przekupstwo: uniewinnienie HC Strache

Zdaniem Wyższego Sądu Okręgowego komunikaty czatowe, które łagodzą proces, zostały niedocenione przez sąd pierwszej instancji.

von Martina Gebharta

Sukces prawny byłego przewodniczącego partii federalnej FPÖ Heinza-Christiana Strache. Jego wyrok za przekupstwo został uchylony przez wyższy sąd okręgowy, poinformowała korona. Mniej więcej rok temu Strache został warunkowo zwolniony 15 miesięcy po tym, jak Prokuratura Gospodarcza i Korupcyjna, krótko mówiąc WKStA, oskarżyła go o wywieranie politycznego wpływu na operatora prywatnej kliniki w „tymczasowym bliskim związku” poprzez darowiznę dla FPÖ. Walter Grubmüller, właściciel prywatnej kliniki w Währing, został skazany w tym samym procesie na 12 miesięcy za przekupstwo. Teraz został również uniewinniony w drugiej instancji.

W szczególności dotyczyło to wpisania kliniki na listę funduszu finansującego prywatne szpitale Prikraf. W 2016 i 2017 Grubmüller przekazał FPÖ 2000 euro i 10 000 euro.

Zdaniem Wyższego Sądu Okręgowego komunikaty czatowe, które łagodzą proces, zostały niedocenione przez sąd pierwszej instancji. Skrytykowano również wyrok Sądu Pierwszej Instancji. Z tego powodu procedura „przypadkowej sprzedaży prawnej” została skierowana z powrotem do pierwszego sądu i dlatego musi zostać powtórzona. Orzeczenie Wyższego Sądu Okręgowego stanowi, że pierwszy sąd musi teraz „rozpatrzyć całość dowodów” i „podjąć uzasadnioną decyzję”. urodzić się

Zawsze i wszędzie poinformowany

Bezpieczny nieograniczony dostęp do wszystkich treści cyfrowych KURIER: plus treści, e-papierów, czasopism online i nie tylko. Przetestuj teraz cyfrową subskrypcję KURIER.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *