Oftsarek i Hochmayr zostali nominowani do Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej

Oftsarek i Hochmayr zostali nominowani do Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej

Nikolas Oftsarek i Philipp Hochmeier mają szansę na zdobycie niemieckiej nagrody telewizyjnej: obaj zostali nominowani w kategorii „Najlepszy aktor”, ogłosiło we wtorek jury nagrody w Kolonii. Hochmayr zaimponował w filmie telewizyjnym „Die Wannseekonferenz”, który również był nominowany, a Oftsarek był brany pod uwagę za rolę w thrillerze Sky serial „Der Pass”. Można to również znaleźć wśród tych wymienionych w kategorii „Najlepszy serial dramatyczny”. Aktorzy otrzymali w tym roku KURIER ROMY za obie.

Oprócz Ofczarka i Hochmaira szansę na zdobycie nagrody mają również Moritz Bleibtreu („Udawanie Hitlera”), Mišel Matičević („Kod miliarda dolarów”) i Sebastian Koch („Twój Honor”). „Najlepsza aktorka” to jedna z kwintetu Mala Emde („O piekło”), Friederike Becht („Szybciej niż strach”), Lea Drinda („Zostań Charliem”), Corinny Kirchhoff („Długie życie”) i Julii Jentsch ( „Biała cisza”). Oprócz tytułów „Konferencja w Wannsee”, „Długie życie” i „Biała cisza” okrzykniętych „Najlepszym filmem telewizyjnym”, trio nominowanych seriali dramatycznych uzupełniły „Faking Hitler” i „Becoming Charlie”.

W sumie we wtorek ogłoszono nominacje w 28 kategoriach. Jeśli spojrzeć na wszystkie kategorie, to według organizatorów ZDF ma w tym roku 25 zgłoszeń, ARD 24, RTL 16, Netflix 8, ProSiebenSat.17, Sky 5, MagentaTV 4 i Amazon Prime, a świat po jednym zgłoszeniu.

Istnieje również rywalizacja między Giovannim Zarellą, Joko Winterscheidtem i Timem Mälzerem. Powód: Twoje programy zostały nominowane do nagrody telewizyjnej w kategorii „Najlepsza rozrywka”. W wyścigu o trofeum bierze udział „The Giovanni Zarrella Show” z artystką Zarrellą, quiz „Kto kradnie show?” von Winterscheidt i format quizu o celebrytach „Viva la Diva – kim jest królowa?”, zaprezentowany przez telewizyjnego szefa kuchni Mälzera.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w tym roku 13 i 14 września w dwa kolejne wieczory w Kolonii. Nagroda Telewizji Niemieckiej przyznawana jest za wybitne osiągnięcia telewizyjne od 1999 roku. Jest wspierana przez ZDF, Sat.1, ARD, RTL i Deutsche Telekom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *