Nowy szef RTR: „największa możliwa przejrzystość” w finansowaniu

Nowy szef RTR: „największa możliwa przejrzystość” w finansowaniu

Były dyrektor generalny Radia Arabella, Wolfgang Struber, od 1 września kieruje RTR Medien, która jest jednocześnie biurem organu ds. mediów KommAustria. Na konferencji prasowej otwierającej we wtorek Struber nazwał swoją nową rolę „sejsmografem krajobrazu medialnego i aktywizmu na rzecz państwa”. Różnorodność mediów i opinii, a także uczciwa konkurencja i postęp są głównymi tematami.

RTR jest największą agencją finansującą w druku i telewizji oraz filmach telewizyjnych. Struber chce teraz wypracować „największą możliwą przejrzystość” w przydzielaniu środków. Ale: „Nie każdy protokół nadaje się do wprowadzenia do mediów”. Początkowo pracował z funduszem o wartości 54 milionów, aby promować transformację cyfrową. Ma na celu wspieranie rozwoju i ekspansji oferty cyfrowej w krajowym krajobrazie medialnym. Popyt przewyższył finansowanie, wyjaśnił Struber. Decyzje zapadną do 22 listopada.

perspektywiczny

Celem jest ułatwienie perspektywy mediów, aw konsekwencji społeczeństwa poprzez sektor publiczny w zakresie reklamy. „Myślę, że na porządku dziennym jest prezentowanie reklam, które są legalne, jasne i przejrzyste” – powiedział Struber.

Struber, który od 2001 roku założył Radio Arabella i prowadził je do lipca, chciałby „intensywnie” zaangażować się w zakres usług oferowanych przez centrum kompetencyjne prowadzone przez RTR. Poważną troską „zagorzałego zwolennika” DAB jest również bezpieczeństwo dostaw dla transmisji naziemnej, aby na przykład utrzymać dostawę informacji w przypadku awarii. C Srebrny

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *