Nowość od Hot Chip, Machine Head, Rocko Schamoni i oldies od Blondie

Nowość od Hot Chip, Machine Head, Rocko Schamoni i oldies od Blondie

Brytyjscy elektronicy Hot Chip

© Matylda Hill Jenkins

Na “Freakout/Release” Hot Chip sampluj sprytnie i groove w zwykły, funky sposób. Machine Head wydaje płytę, której Metallica nie może już zebrać.

fon Marco Weise, Guido Tartarotti

Londyński zespół skupiony wokół dwóch głównych inżynierów elektroniki, Alexisa Taylora i Joe Goddarda, jest na drodze do dobrego smaku od ponad dwudziestu lat. Hot Chip nieustannie dostarcza świetne piosenki z pogranicza house, disco i pop. Ich siódmy longplayer, który właśnie został wydany, również przekonuje zrelaksowanym balansowaniem między euforią a depresją na torze. W jedenastu nowych numerach tęsknie wspominają czasy, kiedy muzyka była jeszcze schronieniem – i nie tak wszechobecnym, by nie dało się już od niej uciec (słowo kluczowe: trwałe nagłośnienie). Albo, jak mówi Hot Chip: „Kiedyś muzyka była ucieczką, teraz nie mogę przed nią uciec”.

Wers pochodzi z „Freakout/Release”, tytułowego utworu z albumu. W otwieraczu „Down” Hot Chip zaprezentują się w funky disco nastroju. Dźwięki vintage są wzmacniane w syntezatorach, podczas gdy wszystkie bity są w średnim zakresie tempa. Jest samplowanie („More Than Enough” zespołu Universal Togetherness Band), są odniesienia do house’u i nowej fali z lat 90., a nad tym wszystkim unosi się zawsze zniewalająco piękny głos głowy Alexis Taylor.
Weissa

Głowica maszyny: Królestwa i korony
Nowa płyta metalowego zespołu z Oakland to album koncepcyjny, co, jak to często bywa, nie ma większego znaczenia. Pierwsza piosenka pięknie się buduje, od ciemnych, oszczędnych gitarowych tonów po łagodne szaleństwo iz powrotem. To, co następuje, jest nieco oczekiwane – mroczny metal z wpływami Thrash – ale wciąż bardzo ekscytujący. Podsumowując, jest to dokładnie rekord, którego Metallica nie może już osiągnąć. Przeżyj podwójny pakiet na żywo z Amonem Amarthem 17 września w Wiener Stadthalle.
Gitara

Rocko Schamoni: Wszystko w

Nowy album Rocka Schamoniego to swego rodzaju kronika jego codziennego życia w pandemii. Jest więc zrozumiałe, że niemiecki muzyk i pisarz (ostatnio: „Der Jaeger und sein Meister”) wydaje swój najbardziej osobisty album z „All ein”. Jeśli nic się nie dzieje, nic nie rozprasza, w pewnym momencie po prostu kończysz ze sobą.W piosence „This is not me” Samonis patrzy w lustro i pyta swojego odpowiednika: „Co się z nami stało?”. Tym razem dostarcza swoje tragikomiczne teksty z krautrockiem, disco beatami i ambientowymi dźwiękami.
Weissa

Blondie: Against The Odds 1974–1982
Artyści wśród kolekcjonerów płyt oraz dopingują Blondie Ultras. Ponieważ pudełko super deluxe zawiera teraz archiwalne nagrania pierwszych sześciu albumów – aż do przerwy twórczej w 1982 roku. Potem jest singiel, 10-calowy i cztery LP z dem, outtakes, remiksami i pierwszymi nagraniami zespołu z 1974 roku. zastanawiasz się, kiedy to wszystko usłyszeć, obejrzeć i przeczytać? Może na emeryturze. Najwcześniejszy jest więc rok 2046 (według mojego obliczenia emerytury).Weissa

Najlepsza aktualizacja zawsze i wszędzie

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści cyfrowych od KURIER: dodatkowe treści, e-papiery, czasopisma online i nie tylko. Wypróbuj teraz cyfrową subskrypcję KURIER.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *