NFL w przyszłości na RTL – Puls4 wciąż ma nadzieję

NFL w przyszłości na RTL – Puls4 wciąż ma nadzieję

Umowa obowiązuje od sezonu 2023/24 na łącznie pięć sezonów.

fon Krzysztofa Srebrnego

NFL rozpoczyna się w piątek wieczorem (2.20 / Puls24 na żywo) najlepszym meczem pomiędzy rozgrywającym Los Angeles Rams, Matthew Staffordem, a Buffalo Bills. Przynajmniej w Niemczech jest to ostatni sezon z Grupą ProSiebenSat.1, potem futbol amerykański zagra z Grupą RTL. Zapewniło to rozbudowany pakiet praw dla American Football League, zastępując ProSiebenSat.1 po ponad dziesięciu latach. Umowa obowiązuje od sezonu 2023/24 na łącznie pięć sezonów.

Konsekwencje tej umowy dla Austrii są nadal otwarte. NFL jest obecnie domem dla Puls4 i Puls24. Na pytanie KURIERa austriaccy nadawcy ProSieben Sat.1 odpowiedzieli: „Nie możemy jeszcze podać konkretnych informacji na temat sezonu 2023/24 NFL”. start w nocy od czwartku do piątku. „Jak zwykle fani piłki nożnej dostaną swoje pieniądze w Puls4, Puls24 i transmisjach na żywo na puls24.at i Zappn – od kickoff do Super Bowl LVII. Od dawna współpracujemy z National Football League i chcemy nadal być domem NFL w Austrii dla naszych widzów.

W każdym razie DAZN będzie nadal transmitować NFL. Internetowy nadawca pay-per-view przedłużył dotychczasową umowę i według własnych oświadczeń pokazuje cały sezon regularny i play-offy.

Ciężki podmuch

Transakcja RTL jest ciężkim ciosem dla ProSiebenSat.1 w Niemczech. Firma medialna odniosła wielki sukces w futbolu amerykańskim u kilku nadawców i zdobyła młodą publiczność. Teraz RTL przejmuje kontrolę. Według firmy z Kolonii oferują około 80 transmisji na żywo w sezonie. Od 2023 roku na ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych RTL i Nitro będą transmitowane nawet trzy mecze tygodniowo. Jest kolejna gra w płatnym serwisie internetowym RTL+. „Bogaty pakiet praw sportowych jest uzupełniony obszernym raportowaniem i raportowaniem kontekstowym na wszystkich platformach” – napisano w oświadczeniu. „Po piłce nożnej, futbol amerykański jest najpopularniejszym sportem w tym kraju wśród 14-49-latków”.

Dyrektor generalny RTL Henning Tewes skomentował: „Przejmując prawa do NFL, wzmacniamy nasze programowanie na wiele lat”. ProSiebenSat.1 był rozczarowany. Dyrektor sportowy Alexander Rösner powiedział: „Żałujemy, że NFL nie zaakceptowała naszej oferty kontynuowania udanego partnerstwa”. 57. Super Bowl 12 lutego 2023 roku na State Farm Stadium w Glendale w Arizonie nie jest pocieszeniem.

Najlepsza aktualizacja zawsze i wszędzie

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści cyfrowych od KURIER: dodatkowe treści, e-papiery, czasopisma online i nie tylko. Wypróbuj cyfrową subskrypcję KURIER już teraz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *