Mangott o wyborach w Hofburgu: Kreml nie ma kandydata

Mangott o wyborach w Hofburgu: Kreml nie ma kandydata

Kreml według eksperta ds. Rosji Gerhard Mangott nie jest preferowanym kandydatem w wyborach prezydenckich. „Żaden z sześciu kandydatów nie jest kandydatem Putina, ponieważ według moich informacji strona rosyjska zakłada, że ​​Van der Bellen i tak zostanie ponownie wybrany, w najgorszym razie w drugim głosowaniu” – powiedział Mangott w wywiadzie dla APA. Powiedział zasiedziałemu, że był „częściowo użytecznym idiotą” dla szefa Kremla w 2019 roku.

„Skandaliczny komentarz” Van der Bellena

Prezydent Federalny Alexander Van der Bellen Podczas wizyty Putina w Austrii w czerwcu 2018 roku powiedziałem, że „nie ma powodu do kryzysu zaufania między Unią Europejską a Rosją”. Biorąc pod uwagę aneksję Krymu, która już miała miejsce i wojnę w Donbasie, był to „oburzający komentarz”. „Były więcej niż dobre powody do kryzysu zaufania. A fakt, że powtórzył go podczas swojej rewizyty w Soczi w maju 2019 roku, dopełnił sprawy” – powiedział politolog. Po rozpoczęciu wojny Van der Bellen „zmienił zdanie. Nie miał innego wyjścia, mówił też o błędzie, który tam popełnił”.

Kreml oczekuje, że Van der Bellen wygra reelekcję w pierwszym głosowaniu, powiedział Mangott. Wnioskodawca FPÖ Walter Rosencrantz nie dają “nie ma szans na wygranie tych wyborów”. Nie uważa się również, że FPÖ ponownie stworzy udział rządu w przewidywalnej przyszłości, więc stosunki z PVV nie są w tej chwili tak ważne. Pozostali kandydaci “nie mają potencjału, aby przejść do drugiej tury” – dodał ekspert, powołując się na aktualne sondaże opinii publicznej.

Wybory we Włoszech związane z konfliktem na Ukrainie

Najważniejsze wybory europejskie dla konfliktu na Ukrainie w najbliższej przyszłości to te we Włoszech, kontynuował Mangott. Pod rządami nowego prawicowego rządu linia Włoch w sprawie sankcji wobec Rosji może być „radykalnie odmienna”. Włochy, wraz z Francją i Niemcami, były już jednym z tych państw UE, które „chcą mieć łagodzący wpływ na ukraińskie przywództwo”. Pod rządami prawicowymi „ta włoska pozycja zostanie znacznie wzmocniona”.

Kneissl i Schröder za „Państwo Argessor”

Mangott znalazł ostre słowa dla tych zachodnich polityków, którzy wciąż stoją za państwem-agresorem. „Nie wyobrażam sobie, by ci ludzie z pewnym poziomem inteligencji aprobowali rosyjską politykę. Nikt, kto był przywódcą politycznym, nie mógł być tak zaślepiony, tak zdezorientowany” – powiedział, odnosząc się do byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera lub byłego ministra. spraw zagranicznych. Minister Karin Kneissl. Interesy finansowe prawdopodobnie determinują ich postawę. W Kneissl „wciąż krążą pogłoski, że dostanie pieniądze z Rosji” – powiedział Mangott, który również zapytał, jak mogłaby inaczej finansować swoje życie. Potrzebuje Rosji, „jeśli chce ponownie postawić stopę na prosperity”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *