kr"Jestem poza prawem": Dlaczego Kneissl mieszka teraz w Libanie

kr”Jestem poza prawem”: Dlaczego Kneissl mieszka teraz w Libanie

Była minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl wyjaśniła dziennikarzom na marginesie „Wschodniego Forum Ekonomicznego” we Władywostoku, dlaczego przeniosła się do Libanu zamiast do Rosji. Były polityk weźmie udział we wtorek w dyskusji na temat rosyjskiego szlaku eksportowego na Oceanie Arktycznym. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nie wykluczył w poniedziałek, że na miejscu spotkają się również prezydent Władimir Putin i Kneissl.

„Nie mogłem przenieść się do Rosji, chociaż mówię trochę po rosyjsku” – powiedział Kneissl na marginesie forum ekonomicznego. Ale lepiej mówi po arabsku, zna Liban i ma tam przyjaciół, którzy znają ją tylko jako „Karin”. To bardzo ważne – powiedziała minister spraw zagranicznych Austrii w latach 2017-2019, która po zakończeniu kariery politycznej zasiadała także w radzie nadzorczej rosyjskiego koncernu Rosnieft.

Według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti, Kneissl powiedziała, że ​​jest „poza prawem” (w swoim ojczystym kraju, proszę zwrócić uwagę) i opuściła Europę, ponieważ nie uczestniczyła w „tej szczególnej komunikacji”. Płaci za to wysoką cenę. To, o czym mówiło się o „komunikacji”, nie zostało dokładnie powiedziane w rosyjskich mediach.

Na Kremlu „polowanie na Kneissla” było postrzegane negatywnie i jako „wskaźnik niezdrowego społeczeństwa”, powiedział rzecznik Kremla Pieskow. „Na razie nie jest to w programie prezydenta. Ale może być konieczna rozmowa” – odpowiadał Pieskow na pytania dziennikarzy o możliwe spotkanie Putina z Austriakiem, według RIA Novosti. W każdym razie sam prezydent Rosji wygłosi przemówienie w środę na „Wschodnim Forum Ekonomicznym”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *