Kneissl: Europa sprowokowała kryzys energetyczny

Kneissl: Europa sprowokowała kryzys energetyczny

Według byłej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl, kryzys energetyczny w Europie rozpoczął się w 2021 roku i został sprowokowany przez samych europejskich polityków. Kneissl wyjaśnił to w wywiadzie dla rosyjskiej agencji prasowej opublikowanym w niedzielę TASS. „Nie ma absolutnie potrzeby myśleć o nadchodzącej zimie” – powiedziała. Europejski kryzys energetyczny jest poważny.

wynik liberalizacji

„Jeszcze przed wybuchem kryzysu gazowego mieliśmy kryzys w sektorze elektroenergetycznym, który jest wynikiem liberalizacji ostatnich 15-18 lat, doświadczamy go od kwietnia 2021 roku, a więc od ponad roku. (…) Generalnie jest to sytuacja, którą sprowokowaliśmy” – cytuje byłego szefa MSZ państwową agencję informacyjną.

Kneissl powiedział, że rynek energii elektrycznej w Europie działa teraz „na pewnych niezrozumiałych zasadach” i nie jest klasycznym rynkiem podaży i popytu. „Około 18 lat temu zdecydował się preferować odnawialne źródła energii, co postawiło rynek w złej sytuacji” – powiedział były minister. „Nie chcę wchodzić w szczegóły techniczne, ale faktem jest, że pomimo roli OZE, rynek energii elektrycznej jest nadal silnie uzależniony od ceny gazu, nawet jeśli więcej energii elektrycznej jest wytwarzane z OZE” – powiedział prawnik. i dyplomata, który jest zaangażowany w kilka książek na temat zarządzania energią. Kneissl dodał, że w ostatnich latach Europa zainwestowała bardzo mało w gaz i ropę, podczas gdy inwestycje poszły gdzie indziej.

Kneissl został mianowany przez FPÖ ministrem spraw zagranicznych w grudniu 2017 roku. Jej osobiste związki z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem znane są z tego, że pojawił się na jej ślubie w Styrii w 2018 roku. Rząd musiał ją opuścić w wyniku wotum nieufności dla rządu krótko po aferze na Ibizie w maju 2019 roku. Była minister spraw zagranicznych pracuje obecnie m.in. jako stały felietonista państwowego rosyjskiego nadawcy RT . W maju opuściła stanowisko w radzie dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft. Od tego czasu przeniosła się do Libanu i na początku września uczestniczyła we „Wschodnim Forum Ekonomicznym” we Władywostoku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *