Karta do głosowania jest ustalona: długość rekordu z siedmioma kandydatami

Karta do głosowania jest ustalona: długość rekordu z siedmioma kandydatami

 

Głos w wyborach prezydenckich został ustalony. Znanych już siedmiu kandydatów – Michael Brunner, Gerald Grosz, Walter Rosenkranz, Heinrich Staudinger, Alexander Van der Bellen, Tassilo Wallentin, Dominik Wlazny – zostanie wybrany 9 października. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło w środę po spotkaniu federalnych władz wyborczych, że trzy inne osoby nie są w stanie złożyć wymaganych 6 000 deklaracji poparcia, nawet w okresie karencji.

Propozycje wyborcze zostały już ogłoszone – zamieszczając je na oficjalnej tablicy ogłoszeń ministerstwa oraz na stronie BMI. Pozwala to na wydrukowanie kart do głosowania. Federalny organ wyborczy nie musiał zajmować się kwestią rankingu głosów. W wyborach prezydenckich kandydaci są uszeregowani ściśle alfabetycznie. W piątym rzędzie jest urzędujący Van der Bellen, który ubiega się o reelekcję.

Poszczególne osoby zawiodły na przeszkodach

Wiele osób prywatnych lub przedstawicieli małych partii również chciało być na głosowaniu, ale nie udało się na przeszkodzie. Czterech z nich zgłosiło jednak swoje nominacje. Trzy z nich – te z “Mag. Robert Marshall“, “Wolfgang Ottowitz” oraz “Johann Peter Schutte” – ale ze zbyt małą liczbą deklaracji poparcia, tak że otrzymali okres karencji do wtorkowej północy. Op “David Packer„BSc” Ponieważ jego pełnomocnik nie zapłacił odszkodowania w wysokości 3600 euro, informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Ale nawet bez innego kandydata wybór siedmiu kandydatów z Hofburga jest większy niż kiedykolwiek. Dopiero w pierwszych bezpośrednich wyborach w 1951 r. iw poprzednich wyborach w 2016 r. karta do głosowania była prawie tak długa, po sześciu kandydatów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ponownie uruchomiło gorącą linię dla wszystkich pytań dotyczących wyborów w Hofburgu. Specjalnie przeszkolony personel jest dostępny od 8 września do 8 października pod numerem 0800 20 22 20 (bezpłatny) lub +43 1 53126 2700 (z zagranicy). Call center jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-17:00 oraz w sobotę 8 października w godzinach 08:00-15:00.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *