Johanna Mikl-Leitner: „Ankiety mnie nie martwią”

Johanna Mikl-Leitner: „Ankiety mnie nie martwią”

W imieniu gubernatora Dolnej Austrii Johanna Mikl Leitner Walka z kryzysem inflacyjnym jest obecnie jednym z priorytetów. „Będziemy monitorować rozwój sytuacji w nadchodzących tygodniach i miesiącach i zobaczymy, czy potrzebne jest dalsze wsparcie” – powiedział polityk ÖVP w wywiadzie dla APA. Mikl-Leitner jest „głęboko zaniepokojony” utratą zaufania do polityki – w przeciwieństwie do sondaży, według których Partii Ludowej grozi poważne straty w wyborach stanowych w 2023 roku.

„Ankiety mnie nie martwią, ale ogólna utrata zaufania do polityki bardzo mnie martwi” – ​​powiedział gubernator. „Zaufanie można odzyskać tylko poprzez ciężką i konsekwentną pracę, jeśli skupisz się na wspólnej pracy, wspólnej pracy na równi i z szacunkiem”. Oczekuje współpracy nie tylko w rządzie federalnym, ale także między rządem federalnym a opozycją, aby Austria mogła dobrze wyjść z kryzysu.

„Załóż, że wszystko jest w porządku”

„Jeśli istnieje zarzut lub zarzuty, należy je szybko wyjaśnić” – powiedział Mikl-Leitner o dochodzeniach w środowisku ÖVP. „Bardzo wyraźne tak, jeśli chodzi o edukację, ale bardzo wyraźne nie, gdy tylko więcej skandali i anonimowych doniesień dominuje w polityce”. Ponieważ prowadzi to do zniszczenia demokracji i utraty zaufania. Mikl-Leitner powiedział: „Zakładam, że wszystko jest w porządku”. W związku z tym odniosła się do „pozytywnego zaświadczenia” Senatu ds. Przejrzystości Partii Niezależnej. Nie widział powodu do działania w kontekście postępowania karnego administracyjnego.

Debata prezydenta lub kanclerza na temat Karl Nehammer najwyraźniej chciał po prostu przewodzić opozycji, powiedział Mikl-Leitner. „Karl Nehammer jest nie tylko kanclerzem, ale także przewodniczącym ÖVP partii federalnej – i tak pozostanie” – wyjaśniła. Szczególnie w tak trudnym czasie staje przed „wielkimi wyzwaniami”. W walce z wysoką inflacją turkusowo-zielony rząd federalny „podjął wiele środków. Myślę, że zostaną pobite poniżej swojej wartości”.

Data wyborów zostanie ustalona na listopad

Według Mikl-Leitnera, termin wyborów stanowych ustali rząd stanowy w połowie listopada – okno czasowe na głosowanie to koniec stycznia do połowy marca 2023 roku. Sondaż „NÖN” przeprowadzony przez Instytut Demoskopii i Analiza danych (IFDD) pokazała Partię Ludową po 49,6 proc., a z bezwzględną większością miejsc w parlamencie stanowym w 2018 r. na poziomie 41 proc., w internetowym sondażu Lazarsfelda tylko 32 proc. „Każdy, kto jest stale zaangażowany w krótkoterminowe śledztwa, traci z oczu długofalową pracę dla kraju. Moja pełna władza leży w Dolnej Austrii – że dobrze przebrniemy przez kryzys” – podkreślił wiceprzewodniczący partii. Mikl-Leitner dyskretnie informował o celach i ewentualnych konsekwencjach personalnych dla Partii Ludowej w przypadku dużych strat. 2022 pozostanie rokiem roboczym, „ponieważ kryzys wymaga naszej pełnej uwagi i siły roboczej”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *