Inflacja: bony powinny sprawić, że założenie szkoły będzie dostępne dla każdego

Inflacja: bony powinny sprawić, że założenie szkoły będzie dostępne dla każdego

Chodzenie do szkoły jest dla wielu rodzin dużym obciążeniem finansowym. Dlatego od 2015 roku Ministerstwo Spraw Społecznych wspiera dzieci o dochodach minimalnych lub pomocy społecznej w ramach kampanii „Schoolstartklar!”. W przeszłości rozdawane były paczki materiałów o średniej wartości 100 euro, ale tym razem dzieci otrzymują bony na przybory szkolne o wartości 80 euro. Ponadto istnieją bony o wartości 40 euro na zakupy, takie jak odzież, aby zrekompensować inflację.

Od połowy sierpnia 47 000 uczniów, młodzieży i uczniów zostało poinformowanych, że przysługuje im pakiet startowy. Zebrano już prawie 30 000 bonów, a emisja potrwa do 23 września w 72 punktach odbioru Volkshilfe, Caritas lub Kinderfreunde w całej Austrii. Bony można zrealizować w dwóch głównych sklepach z artykułami szkolnymi, które działają w całej Austrii. Środki na ten cel pochodzą z Ministerstwa Spraw Społecznych oraz Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). „Dzięki naszej kampanii uczniowie mają swobodę wyboru i mogą kupować dokładnie takie przybory szkolne, jakich potrzebują, w zależności od poziomu i typu szkoły. To również promuje partycypację społeczną” – powiedział minister spraw społecznych Johannes Rauch (Groenen), który ogłosił wydanie punkt w czwartek. biura Volkshilfe w Wiedniu, cytowane w audycji.

Wchodzi pakiet pomocy

W tym roku, ze względu na wysoką inflację, wszyscy beneficjenci zasiłku otrzymają bony w wysokości 40 euro na inne przedmioty, które należy kupić na początku szkoły, takie jak żywność i ubrania, w ramach projektu „Schoolstart Plus”. Ministerstwo Spraw Społecznych udostępnia na to dwa miliony euro.

Na początku września wejdzie w życie wiele krótkoterminowych środków z trzeciego pakietu kryzysowego rządu federalnego o wartości 28 mld euro, które zostały zaproponowane w czerwcu. Według Ministerstwa Spraw Społecznych beneficjenci emerytury minimalnej, świadczenia z pomocy społecznej i zasiłku dla bezrobotnych otrzymują rekompensatę kosztów utrzymania w wysokości 300 euro, a wielu emerytów otrzymuje bezpośrednie wsparcie do 500 euro. 500 euro z premii klimatycznej i antyinflacyjnej będzie wypłacane również od września. „Do 1000 euro na osobę to ważny wkład w złagodzenie wzrostu cen energii, żywności i mieszkań. Ludzie otrzymają pieniądze w nadchodzących dniach”, mówi Rauch. Dla wielu osób o niskich dochodach dodatkowy roczny dochód z powodu pomocy w nagłych wypadkach wzrasta o około 10 procent.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *