„Dzień Tyrolu” w U-Commission: „Powtarzanie pogarsza nadużycia”

„Dzień Tyrolu” w U-Commission: „Powtarzanie pogarsza nadużycia”

Jest „Dzień Tyrolu” w śledczej komisji śledczej ÖVP ds. korupcji. Grupy opozycyjne zaprosiły dyrektora regionalnego ÖVP Martina Malauna, zastępcę gubernatora regionalnego Josefa Geislera i regionalnego lidera młodych rolników Dominika Traxla.

To jest wybuchowe, ponieważ w poniedziałek okazało się, że podstowarzyszenia tyrolskiego „Jungbauernschaft/Landjugend” muszą spłacić ponad 800 000 euro pomocy Corona. Według dochodzenia można je przypisać Tiroler Boerenbond, podorganizacji ÖVP Tyrol, a zatem są wykluczone z finansowania z funduszu organizacji non-profit, według odpowiedzialnego wicekanclerza. Również w tym przypadku opozycja zakłada, że ​​nie należało dokonywać rozróżnienia między „pieniądzami ÖVP” a pieniędzmi podatkowymi.

Lider frakcji ÖVP, Andreas Hanger, zakłada, że ​​młodzi rolnicy z Tyrolu / młodzież wiejska mają prawo do finansowania, ponieważ nie są częścią ÖVP. To nieprawda, mówi Nina Tomaselli, liderka Partii Zielonych. W przeciwieństwie do młodych rolników z Vorarlbergu, Tyrolczycy zdecydowaliby na mocy prawa do członkostwa w ÖVP. Christian Hafenecker (FPÖ) także widzi potrzebę działania ze strony wicekanclerza. Ogólnie powiedział, że Zieloni mogą zakończyć koalicję z ÖVP.

Stephanie Krisper z Neos ma nadzieję, że zwłaszcza w czasach rosnących cen, możliwe jest „ponowne oburzenie”, gdy pieniądze są niewłaściwie wykorzystywane. Powtarzanie tylko pogarsza nadużycie.

Jeśli chodzi o treść, nacisk kładziony jest nie tylko na finansowanie Corona, ale także na reklamy w magazynach partyjnych. Dla Tomaselli afera reklamowa w Tyrolu jest porównywalna z działalnością Wirtschaftsbund w Vorarlbergu. Tyrol jest pod tym względem interesujący, „bo każda organizacja ma tam swoją książeczkę”. „Zebrano tam wiele” reklam, „a dochody przeszły na korzyść ÖVP” – powiedział Tomaselli, który określił to jako nieuczciwą konkurencję („podobny do dopingu w sporcie”).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *