Apple prezentuje smartfony iPhone 14 Pro: świetna wydajność, świetna cena

Apple prezentuje smartfony iPhone 14 Pro: świetna wydajność, świetna cena

Apple ogłosił iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Oba oferują najlepszą technologię i innowacyjność, ale także drogie…

Informacje o modelach iPhone’a 14 Pro

Oba oferują „Dynamic Island”, która wyświetla alerty i działania na nowe sposoby, jaśniejszy ekran z zawsze aktywną funkcjonalnością, chip A16 Bionic, bardziej zaawansowany system kamer, nowe opcje kolorów i wiele więcej. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max oferują „Dynamic Island” dzięki przeprojektowanemu układowi kamer TrueDepth, który wymaga mniej integracji nieruchomości i oprogramowania w całym systemie. Dynamiczna wyspa dostosowuje się w czasie rzeczywistym i rozszerza do różnych kształtów, aby wyświetlać ważne alerty, powiadomienia i aktywność w Mapach, Muzyce, Zegarach, Aktywności na żywo, Poziomach baterii, Face ID i nie tylko. Utrzymuje również stan aktywny, aby zapewnić użytkownikom łatwiejszy dostęp do elementów sterujących za pomocą prostego dotknięcia i przytrzymania. Tak to wygląda w akcji:

Ulepszony wyświetlacz Super Retina XDR jest do 2 razy jaśniejszy niż jasność 2000 nitów iPhone’a 13 Pro. Po raz pierwszy ma funkcję zawsze włączoną. Wyświetlacz może spaść do częstotliwości odświeżania 1 Hz i przez cały czas wyświetla przeprojektowany ekran blokady iOS 16 dla szybkiego podglądu pogody, widżetów i aktywności na żywo. Chip A16 to pierwszy chip Apple oparty na procesie 4 nm z 16 miliardami tranzystorów. Dzięki dwóm rdzeniom o wysokiej wydajności i czterem rdzeniom o wysokiej wydajności, Apple twierdzi, że nowy 6-rdzeniowy procesor z łatwością poradzi sobie z wymagającymi obciążeniami. Układ jest wyposażony w akcelerowany 5-rdzeniowy procesor graficzny o 50 procent większej przepustowości pamięci (podobno idealny do gier) oraz nowy 16-rdzeniowy silnik Neural Engine.

Więcej mocy, mocniejsze obrazy

A16 Bionic obsługuje możliwości fotografii obliczeniowej i obsługuje system kamer Pro. Procesor, procesor graficzny, silnik neuronowy i procesor sygnału obrazu współpracują ze sobą, aby obsługiwać nowy sprzęt aparatu i wykonywać do czterech bilionów operacji na zdjęciu. A16 obsługuje technologię Photonic Engine, aby zastosować Deep Fusion na wczesnym etapie procesu fotografowania i poprawić wydajność przy słabym oświetleniu we wszystkich aparatach urządzenia, a także tryb akcji zapewniający płynną stabilizację wideo. System aparatu obejmuje 48-megapikselowy aparat szerokokątny z o 65 procent większą czteropikselową matrycą do ProRAW i optyczną stabilizacją obrazu z przesunięciem czujnika drugiej generacji. W przypadku większości zdjęć czteropikselowy czujnik łączy wszystkie cztery piksele w jeden duży czteropikselowy odpowiednik 2,44 μm, co zapewnia lepsze fotografowanie w słabym świetle i rozmiary zdjęć 12 MP. Czujnik jest zoptymalizowany pod kątem ProRAW.

48-megapikselowy aparat panoramiczny oferuje nowy widok teleobiektywu 2x, oprócz prawdziwego teleobiektywu 3x, który może również nagrywać wideo 4K bez zoomu cyfrowego. Udoskonalono także ultraszerokokątny aparat. Nowa adaptacyjna tylna lampa błyskowa ma dziewięć diod LED i jest nawet dwukrotnie jaśniejsza, a jej równomierność nawet trzykrotnie większa. iPhone 14 Pro ma też ulepszony przedni aparat z przysłoną f/1,9 i autofokusem, nowy dwurdzeniowy akcelerometr z wykrywaniem kolizji oraz alarmowy SOS z połączeniem satelitarnym. Emergency SOS przez satelitę umożliwia użytkownikom bezpośrednie połączenie z satelitą, gdy nie mogą odebrać sygnału mobilnego, umożliwiając wysyłanie wiadomości do służb ratunkowych. Możesz ręcznie udostępniać swoją lokalizację usłudze Lokalizator przez satelitę, gdy nie masz połączenia komórkowego ani Wi-Fi.

Dostępność i ceny

iPhone 14 Pro nadal oferuje „całodzienną żywotność baterii”, co rzeczywiście miało miejsce od poprzednich modeli dzięki ProMotion. Nowe urządzenia są dostępne w nowych opcjach kolorystycznych, w tym kosmicznej czerni i ciemnofioletowej, a także srebrnej i złotej. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max usuwają tacę SIM dla modeli amerykańskich, a eSIM to jedyna opcja. Europejskie modele nadal mają gniazdo SIM, więc nie musimy się jeszcze martwić o zmianę. Jednak musimy się martwić o cenę: iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max nadal kosztują odpowiednio 999 USD i 1099 USD. Dzięki słabemu euro zwykły 14 Pro zaczyna się od 1299 euro, a Pro Max od 1449 euro. To naprawdę boli, ale jeśli sobie z tym poradzisz, zamówienia w przedsprzedaży zaczynają się w piątek 9 września, a dostępność zaczyna się w piątek 16 września. Jeśli chcesz „oszczędzić” biorąc pod uwagę te ceny, możesz również użyć zwykłych modeli iPhone’a, które są prezentowane w tym samym czasie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *