58 000 osób ubiegających się o azyl: Karner ponownie aktywuje „zarządzanie granicami”

58 000 osób ubiegających się o azyl: Karner ponownie aktywuje „zarządzanie granicami”

Minister Spraw Wewnętrznych Gerhard Karner niepokojący jest wzrost liczby wniosków o azyl. Obecne ruchy migracyjne doprowadziły do ​​około 58 000 wniosków o azyl w Austrii od stycznia do końca sierpnia. To wysoka liczba w porównaniu z poprzednimi latami, choć nie tak wysoka jak w 2015 roku. Dlatego reaktywowano zarządzanie granicami w Spielbergu: Przebudowane kontenery i namioty, które w ostatnich latach prawie nie były używane.

Burgenland jest najbardziej dotknięty wnioskiem o azyl: z około 58 000 wniosków około 40 000 zostało złożonych w dwóch okręgach Burgenland. Ponieważ koledzy nie mogą już nadążyć z rejestracją, ludzie są codziennie wywożeni do innych krajów związkowych, gdzie przejmowana jest rejestracja ludzi.

Każdego dnia rejestruje się tam do 40 osób, które początkowo złożyły wniosek o azyl w Burgenlandzie, a następnie są przewożone do Styrii. Na początku roku liczba ta wynosi około 4500, powiedział Ortner. Po rejestracji osoby ubiegające się o azyl są zabierane do mieszkań. Jeden z tych pokoi powstaje w Kindbergu.

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby rok 2015 się nie powtórzył” – powiedział styryjski gubernator Christopher Drexler. Szczególnie uderzający jest napływ indyjskich mężczyzn i kobiet, z których większość przyjeżdża do Europy przez Belgrad jako robotnicy, a następnie zostaje zwabiona przez przemytników. „Handel przemytniczy kwitnie. Wykorzystują wojnę na Ukrainie do reklamy”. Dlatego rozpoczęto „antymarketing”, aby „rozmontować historię przemytników”, powiedział Drexler.

W środę Karner i gubernator Drexler zwrócili uwagę na sytuację bezpieczeństwa w Zielonym Znaku. Temat nielegalnej migracji i pomocy w Spielfeld był szczególny. Karner był również rano na pierwszej ceremonii budowy nowego centrum szkolenia policji w St. Michael w Górnej Styrii. Zajmuje około 3000 metrów kwadratowych i ze względu na centralne położenie będzie przez cały rok użytkowany przez około 1000 policjantów z powiatów Bruck-Mürzzuschlag, Liezen, Murau, Murtal i Leoben, a także funkcjonariuszy policji drogowej, Inspektorat psów asystujących północ i areszt Vordernberg. Oprócz centrum szkolenia operacyjnego w Wagna koło Leibnitz, które zostało otwarte dopiero w 2019 r., oraz w Grazu, w Styrii powstaje trzecie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *