41 000 koncertowiczów w Grafenegg

41 000 koncertowiczów w Grafenegg

W tegorocznym sezonie letnim w Grafenegg z letnią galą wieczorną, letnimi koncertami i Festiwalem Grafenegg wzięło udział 41 000 osób. W porównaniu z poprzednim rokiem oznaczało to wzrost o około 1000 zainteresowanych. Jak zapowiadają organizatorzy, artyści na 2023 rok i przyszłoroczny program festiwalu zostaną zaprezentowani w Wiedniu 2 listopada. Philippe Manoury zostanie kompozytorem w rezydencji Georga Friedricha Haasa.

Sezon rozpoczął się 23 czerwca i zakończył w niedzielę (wczoraj) z udziałem Rudolfa Buchbindera i Tonkunstler Orchestra pod batutą Lorenza Viottiego na wyprzedanej imprezie Wolkenturm. Poranek poprzedziła w parku zamkowym premiera „Muzyki parkowej dla Grafenegg” Georga Friedricha Haasa.

Ważne kroki

“Grafenegg Festival 2022 charakteryzował się wspaniałymi występami gościnnymi i muzycznymi atrakcjami” – podsumował w audycji introligator, który był dyrektorem artystycznym. „Po raz pierwszy od wybuchu pandemii, amerykańska orkiestra wystąpiła gościnnie ze znakomitą Pittsburgh Symphony Orchestra, a koncertami Beethovena „Fidelio” mogliśmy nadrobić to, co już było zaplanowane dla Beethovena. rok 2020”. Były to „znaczące kroki z powrotem do normalności i międzynarodowego biznesu muzycznego w Grafenegg”.

Dla dyrektora zarządzającego Philippa Steina szczególną uwagę zwrócono na młodych muzyków. „Oprócz warsztatów kompozytorsko-dyrygentów „Ink Still Wet”, szczególnie cieszę się, że Akademia Grafenegg mogła odbyć się tak pomyślnie tego lata” – podsumował. Według gubernatora stanu Johanny Mikl-Leitner (ÖVP), Grafenegg „imponująco pokazał, co jest możliwe w tym wyjątkowym miejscu”. Głowa państwa nawiązała do „pierwszych koncertów” w wieży chmurowej i amfiteatrze, „rozległego programu wsparcia muzycznego” i „muzyki par” Haasa, która przełamała klasyczne ramy koncertowe i zamieniła park zamkowy w scenę.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *